Proč (a jak) psychosomatika funguje?
O knizeO autorechRecenzeKoupitKřest

Příběh autorek – Pojďte, paní, budeme si hrát ...

Lékařka a psycholožka.

Obě v psychosomatice odkojilo Středisko komplexní terapie psychosomatických poruch v Liberci, PhDr. Trapková a MUDr. Chvála.

Potkaly se dvakrát a nebylo to u Kolína. Poprvé v psychiatrické léčebně v Dobřanech. Naštěstí na té straně obyvatel ústavu, která má klíče.
Pracovaly sice na jiných pavilonech, ale společně vedly terapeutické skupiny.

Pak Jarmila odešla do Prahy a po několika letech následkem jednoho telefonátu Míša přišla za ní. To bylo druhé potkání, které trvá dodnes.


MUDr. Jarmila Klímová
Jsem psychiatrem a psychosomatickým lékařem.
Když se mne v první třídě zeptali, čím chci být, jednoznačně jsem odpověděla, že astronomem. Dívala jsem se v té době v televizi na pořad „Okna vesmíru dokořán“.
Pak následovala období, kdy jsem chtěla být právníkem, výtvarníkem, ilustrátorem dětských knih, architektem... a nakonec jsem zakotvila na medicíně. A i přes veškeré medicínské vzdělání, které je dodnes pro mou práci základem, se obloukem vracím k principům fungování vesmíru, jež mi dává srozumitelná východiska pro odpověď na otázku „Proč(a jak psychosomatika funguje“.
Moje další medicínská kariéra byla poněkud klikatá, ale vystoupila jsem z oficiálního zdravotnického systému a díky tomu jsem se mohla vrátit k tomu, že všechno, co potřebuji k životu jsem vlastně věděla už v první třídě :-)
 
Více informací na http://jarmila-klimova.cz/
Mgr. Michaela Fialová
Jsem psycholog s vášní pro psychomatiku.
Odjakživa jsem chtěla být dětskou sestřičkou. Proto bylo nutné simulovat akutní apendicitidu a nechat se v noci odvézt houkající sanitkou do vzdálené krajské nemocnice – poznat terén. Lékaře jsem už neošálila, apendix mám dodnes a nemocnice se mi tenkrát líbila. Později, v průběhu sestřičkovských praxí už méně a „neskončit ve zdravotnictví“ byl jeden z důvodů studia psychologie. A s tím jsem ve zdravotnictví skončila na 12 let stejně a bylo to nejlepší, co se mohlo stát. Právě tam jsem se potkala s psychosomatikou, homeopatií, akupresurou a později dalšími metodami. Díky tomu dnes, už mimo zdravotnictví provázím klienty na cestě ke zdraví. Mise splněna.
... profesní životopis

Autorky:
 
MUDr. Jarmila Klímová
klimova@progressive.cz
 
Mgr. Michaela Fialová
info@michaelafialova.cz
Vydavatel:
Progressive consulting, v.o.s.
Komenského 79
25228 Černošice
OR MS Praze, A.49190
IČ: 27108848
DIČ: CZ27108848
Další vydané knihy:
Psychosomatický dotek motýla   Rakovina? Ne, děkuji!
Sociální sítě: